NASA встановило три дати для запуску місячної ракети з кораблем Orion

    259

    Вчора на брифінгу з керівництвом NASA було озвучено три ймовірні дати запуску ракети-носія Space Launch System з кораблем Orion для безпілотного обльоту Місяця та повернення на Землю. Вікна для старту відкриються 29 серпня, а також 2 та 5 вересня. Жодної додаткової репетиції старту не буде. Ракета готова летіти до Місяця!

    “Ми вважаємо, що знаходимося на вірному шляху до [здійснення] спроб у ці терміни”, – сказав Джим Фрі (Jim Free), помічник адміністратора NASA з розробки космічних систем.

    Згідно з поданим розкладом, ракета SLS буде повернута на стартовий стіл приблизно до 18 серпня. Водночас остаточне ухвалення рішення про запуск буде прийнято приблизно за тиждень до старту. Незважаючи на твердий намір відправити ракету до Місяця, у NASA до кінця не впевнені в успіху.

    Нагадаємо, ракета SLS двічі намагалася пройти «мокру» генеральну репетицію зворотного відліку з повною заправкою баків паливом — рідким киснем та воднем. У квітні ракету взагалі не вдалося заправити — протікали фланцеві з’єднання, а в липні виник витік водню в місці швидкого підключення у вузлі подачі палива в першу ступінь. І хоча всі виявлені недоліки вже усунуті, слабкі місця все ще залишаються.

    Так, у NASA попередили, що акумулятори системи аварійного скасування польоту ракети (FTS) обмежені роботою протягом 20 днів. Якщо ракету не вдасться запустити з моменту викочування на космодром до 5 вересня, її знову доведеться повертати в ангар для заміни акумуляторів і нового тестування всієї системи (до батарей не можна дістатися поза ангаром). Тому якщо ракета не злетить наприкінці серпня чи на початку вересня, наступний запуск буде можливим лише з 17 до 31 жовтня.

    Вікна для старту SLS 29 серпня та 2 вересня будуть відкриті протягом 2 годин. В останній можливий день 5 вересня вікно буде відкрито 1,5 години. Усі три дати стосуються «довгого сценарію» — місії триватимуть від 39 до 42 діб. Є й більш короткі сценарії з вікнами для запуску в інші дні, але в NASA вважають за краще про них поки що не думати. Поки що все йде до того, щоб корабель Orion провів у навколомісячному просторі приблизно 6 тижнів. Якщо це станеться і корабель благополучно повернеться на Землю, а для Orion важливо випробувати тепловий екран при вході в атмосферу Землі на місячних швидкостях, місія Artemis I буде вважатися виконаною.

    Джерело: space.com