У TikTok підтвердили, що китайські співробітники мають доступ до даних користувачів із США

  58

  Адміністрація китайського сервісу коротких відео TikTok підтвердила, що деякі співробітники за межами США справді можуть мати доступ до персональних даних американських користувачів. Ця заява породила чергову хвилю незадоволення з боку Вашингтона.

  Компанія розкрила справжній стан речей у відповідь на запит від дев’яти американських сенаторів, яких цікавили наступні аспекти роботи соцмережі: доступ китайських співробітників до даних користувачів зі США, роль цих співробітників у формуванні рекомендаційних алгоритмів майданчика, а також доступ китайської влади до цієї інформації.

  Генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу (Shou Zi Chew) у листі від 30 червня повідомив, що в даний час доступ до персональних даних американських користувачів дійсно може надаватися китайським співробітникам компанії, але тільки після того, як ті проходять низку перевірок протоколів безпеки. Дані не передаються китайському уряду і підлягають жорсткому контролю захисту від кіберзагроз.

  Соціальна мережа нагадала, що тісно співпрацює з урядом США щодо посилення захисту даних, і в першу чергу тих, які вважає особливо важливими Комітет із іноземних інвестицій США. Нещодавно стартувала ініціатива під кодовим ім’ям «Project Texas», в рамках якої дані американських користувачів були локалізовані в США в хмарній інфраструктурі Oracle. Найближчим часом в американський сегмент сервісу буде перенесено і технічну частину платформи: робота всіх алгоритмів, що стосуються американців, забезпечуватиметься дата-центрами на території країни.

  Відповідь китайського сервісу лише посилила невдоволення законодавців із Вашингтона. Зокрема, сенатор Марша Блекберн (Marsha Blackburn) заявила, що пояснення адміністрації платформи підтвердили їх побоювання, а керована китайцями компанія мала сказати правду з самого початку, не намагаючись зберегти її в таємниці.

  Джерело: bloomberg.com


  • не пропусти

  • магазин