У США випробували перші перовськітні сонячні елементи, здатні працювати 30 років без заміни

  4461

  Перовськіт є дуже перспективним мінералом для будівництва сонячних панелей. Проте головною проблемою таких виробів є нетривалий термін їхньої служби. Дослідники з Прінстонського університету США нарешті випробували у лабораторних умовах зразок, здатний працювати без заміни до 30 років у реальних умовах.

  Хоча головним матеріалом для сонячних панелей десятиліттями був кремній, останні 15 років перовськіт активно відвойовує в нього позиції. Перовськіт так само ефективний, як і кремній, але дозволяє створювати менш дорогі, більш легкі та гнучкі панелі. Проте перовськіти не дуже стабільні і досить недовговічні при використанні реальних умов.

  У новому дослідженні принстонські вчені додали для стабілізації конструкції спеціальний проміжний шар буквально в кілька атомів товщиною між світлопоглинаючим перовськітним шаром, що несе заряд. Проміжний шар виготовляється з дисульфіду вуглецю, свинцю, йоду та хлору та застосовується для захисту конструкції від швидкого вигоряння.

  Хоча подібні рішення вже пропонувалися різними командами раніше, новий склад потенційно дозволяє зберегти працездатність сонячних елементів довше 30 років — перше рішення у своєму класі, що переступило поріг 20 років.

  Втім, поки що йдеться лише про експерименти. Дослідники використовували для оцінки «живучості» панелей камеру штучного старіння, в якій елементи піддали впливу сонячного світла та температур від 35 до 110 °C. Екстраполювавши отримані дані, команда зробила висновок, що в стандартних кліматичних умовах нове рішення здатне опрацювати 30 років. За словами вчених, камера штучного старіння, що використовується, дозволить перевіряти стійкість не тільки перовскітних, але і будь-яких інших сонячних осередків.

  Джерело: newatlas.com


  • не пропусти

  • магазин