Вчені пояснили, як лами допоможуть у розробці спрею проти COVID-19

  42

  Дослідження показало, що нанотіла, одержані від лами, можуть бути використані для розробки інгаляційного спрею для боротьби з COVID-19 та іншими вірусними захворюваннями.

  Імунні частки в крові лами можуть забезпечити захист від усіх варіантів COVID-19, а також від інших вірусів, таких як SARS-CoV-1, який викликає тяжкий гострий респіраторний синдром, виявили вчені з лікарні Mount Sinai у Нью-Йорку під час нового дослідження.

  Дослідження, опубліковане у вівторок у Cell Reports показало, що імунні частинки або нанотіла можна використовувати для розробки інгаляційного спрею для боротьби з COVID-19 та іншими вірусними захворюваннями.

  За даними Mount Sinai, порівняно з іншими тваринами, лами, альпаки та верблюди мають дві імунні системи та виробляють антитіла з одним пептидом замість двох. Ці антитіла приблизно в десять разів менші за нормальні, що дозволяє їм зв’язуватися один з одним, щоб запобігти витоку мутантних вірусів.

  “Через свій невеликий розмір і широку нейтралізуючу активність ці нанотіла верблюдових, ймовірно, будуть ефективні проти майбутніх варіантів і спалахів SARS-подібних вірусів”, – сказав провідний автор дослідження доктор Йі Ши, доцент фармакологічних наук у Медичній школі Ікана на горі Сінай.

  “Їхня чудова стабільність, низькі виробничі витрати і здатність захищати як верхні, так і нижні дихальні шляхи від інфекції означають, що вони можуть стати важливим терапевтичним засобом на додаток до вакцин та препаратів на основі моноклональних антитіл”, – сказав Ши.

  Джерело: sciencedirect.com


  • не пропусти

  • магазин