NASA запросило волонтерів для допомоги у вивченні марсіанських хмар

  71

  У добровільних помічників вчених з’явилася можливість допомогти NASA у вивченні хмар Червоної планети. Подати заявку на допомогу проекту можна за допомогою платформи Zooniverse, за посередництвом якої бажаючі можуть взяти посильну участь у цій науковій роботі.

  Проект із кодовою назвою Cloudspotting on Mars (спостереження за хмарами на Марсі) запрошує людей для перегляду знімків, зроблених за 16 років зондом Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), розташованим на марсіанській орбіті з 2006 року. За даними представників Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA, інформація, отримана від волонтерів, може допомогти дослідникам з’ясувати, чому щільність місцевої атмосфери становить лише 1 % від щільності земної, хоча є достатньо свідчень того, що раніше вона була не настільки розрідженою.

  На інфрачервоних знімках, зроблених MRO за допомогою інструменту Mars Climate Sounder, можна побачити фотографії місцевих хмар. Раніше вченим доводилося переглядати тисячі знімків самостійно, потім у них були достатні ресурси.

  Хоча Земля і Марс мають хмари подібних типів, що складаються з водяного льоду, на Червоній планеті є і хмари з сухого льоду, що є замерзлим вуглекислим газом. Сортування хмар дуже допоможе вченим отримати повніше уявлення про атмосферу Марса на висоті 50-80 км над поверхнею планети, і про те, як формуються марсіанські хмари – особливо водяні і яким чином вони випаровуються в атмосфері в різні сезони.

  Не менш важливим є те, що проект здатний допомогти зрозуміти, як саме Марс втратив свою атмосферу. Ймовірно, що причиною цього стала атмосферна ерозія. Одна з теорій припускає, що різні природні механізми сприяють підйому хмар у верхні шари атмосфери, де сонячна радіація розщеплює воду на водень та кисень. В результаті надто легкий водень під впливом сонячної радіації йде в космос.

  Крім зонда MRO вивчення місцевих атмосферних феноменів здійснюється і в рамках ще однієї місії NASA – MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution).

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин