У Держспецзв’язку розповіли, чи прослуховує росія телефони українців

  2984

  Перехоплення розмов загарбників розкривають всю суть “російського миру”.

  Вже чотири місяці CБУ дає громадянам можливість особисто послухати розмови російських окупантів із дружинами, родичами та друзями по телефону. За цей час постало зустрічне питання: наскільки безпечні розмови самих українців?

  Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щигол зазначив, що все залежить від території перебування та від мережі користування. Наші національні оператори захищають людей від прослуховування.

  “На жаль, на сьогоднішній день український мобільний зв’язок у Херсоні та області відсутній. Будь-який трафік у росії контролюють російські спецслужби. Вони отримують повний доступ до всіх розмов, листування та всього, що відбувається в телефоні користувача”, – сказав Щиголь.

  Для підключення мешканців Херсонщини до своєї мережі окупантам довелося простягнути нові оптиковолоконні мережі з Криму, а також забрати обладнання з росії.

  “У нас сьогодні 7 звернень від українських операторів щодо спроб підключення росіян до їхніх мереж, але українці заблокували свої сервіси та відмовляються співпрацювати”, – додав глава Держспецзв’язку.

  Для мінімізації ризику зіткнення зі спецслужбами рф, у відомстві радять українцям на ТОТ користуватися VPN. Він дозволяє анонімізувати знаходження у мережі.

  Загарбники рф на території України не здатні прослуховувати телефони цивільних та військових, які користуються послугами українських операторів. СБУ може прослуховувати росіян. До того ж, усі російські послуги заблоковані з початку війни.

  “Російська сім-карта в Україні не працює. Вони змушені спілкуватися з близькими за допомогою українських операторів, тому ми перехоплюємо їхні розмови”, – резюмував Юрій Щиголь.

  Джерело: techno.bigmir.net


  • не пропусти

  • магазин