Українські полярники показали незвичайне природне явище хмари в Антарктиді

  1280

  Таке природне явище називають “мрією всіх метеорологів”.

  Українським полярникам пощастило кілька разів побачити хмари перламутрового відтінку над станцією “Академік Вернадський”. Про це повідомляється на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

  “Складно писати про хмари в Антарктиді, коли над нашою країною сьогодні знову стоять хмари від вибухів ракет, якими російські окупанти б’ють по мирних українських містах. Але мрія, наука, краса, гармонія – це теж ті цінності, які захищають наші воїни зараз”, – йдеться у повідомленні.

  Такі унікальні хмари формуються на висоті понад 15-30 кілометрів.

  “Але як може утворитися хмара на тих висотах атмосфери, де зазвичай дуже сухо? Коли тут, біля землі, повітряний потік зустрічає перешкоду у вигляді гір, утворюється хвиля, яка на підвітряному боці гори сприяє винесенню вологи від землі на великі висоти, в позбавлену інших хмар стратосферу”, – прокоментувала метеоролог Анжеліка Ганчук.

  За її словами, при значній висоті, низьких температурах та великих швидкостях вітру волога може бути лише у вигляді дрібних крапель переохолодженої води та кристаликів льоду. Тобто секрет краси такого неба криється у віддзеркаленні світла від кристаликів у хмарах. Так з’являється оптичний ефект, який “фарбує” хмари у різні кольори.

  Джерело: techno.bigmir.net


  • не пропусти

  • магазин