Космічна загроза: NASA може заразити біосферу Землі

  1113

  Багато вчених стурбовані ризиками доставити на нашу планету небезпечні мікроорганізми з поверхні Марса. Очікується доставка проб ґрунту «червоної планети» до 2031 року.

  До 2031 NASA обіцяють доставити на Землю проби поверхні з Марса, в яких можуть зберігатися частки марсіанської мікробного життя.

  Програма Mars Sample Return, яка вже зараз проводиться марсоходом Perseverance, завершиться транспортуванням цих зразків на Землю.

  Згідно з опитуванням NASA, вчені категорично проти, щоб марсіанські мікроорганізми потрапили на Землю.

  Космічний корабель із пробами з Марса приземлиться у штаті Юта, США. Після цього зразки породи з можливими мікроорганізмами направлять до спеціальної лабораторії.

  Ці бактерії чи мікроорганізми, на думку деяких учених, можуть бути небезпечними для біосфери Землі, а наслідки їхнього впливу на планету важко передбачити.

  NASA отримало 170 протестів від учених, більшість із них висловила побоювання, що зразки можуть містити потенційно небезпечні для життя Землі патогени.

  Один учений прямо заявив: “Жодна країна не має права ризикувати всією планетою”.

  Однак, за словами астробіолога Стіва Беннера з Фонду прикладної молекулярної еволюції (Флорида), якби марсіанські зразки були небезпечні, то про це було б давно відомо. Оскільки і на Марс часто падають астероїди, і на Землю падає до 500 кг марсіанських каменів щорічно.

  Деякі вчені все ж таки рекомендують проявити обережність і приступити до будівництва спеціальної лабораторії, щоб встигнути до 2031 року.

  Джерело: cursorinfo.co.il


  • не пропусти

  • магазин