Південна Корея вперше успішно провела запуск космічної ракети власної розробки

  679

  Південна Корея вперше в історії успішно здійснила запуск космічної ракети Nuri, повністю розробленої всередині країни. Під час цієї місії на орбіту було виведено вантаж супутників у рамках національної космічної програми.

  200-тонна Nuri, також відома як KSLV-II, стартувала вчора з майданчика Космічного центру Наро о 16:00 за місцевим часом і успішно виконала поставлені завдання, вивівши супутники на орбіту заввишки 700 км.

  Південна Корея стала сьомою країною світу, яка розробила власну космічну ракету, здатну доставити на орбіту супутник вагою понад 1 тонну. Також це означає, що Корея стала незалежною від чужих технологій для виведення супутників на орбіту, що знаменує нову еру в місцевій космічній програмі.

  Це вже друга спроба вивести на орбіту вантаж за допомогою ракети Nuri, у жовтні минулого року аналогічний прискорювач досяг висоти близько 700 км, але не зміг розгорнути макети супутників на орбіті через передчасну відмову двигуна третього ступеня.

  Цього разу ракету навантажили 162,5-кілограмовим супутником, спеціально призначеним для тестування можливостей ракети, чотирма супутниками малого розміру, розробленими корейськими університетами, а також 1,3-тонним супутником-макетом.

  Південна Корея, що спізнилася до першого етапу космічних перегонів, розробила ракету Nuri, тільки з 2010 року інвестувавши в проєкт близько $1,8 млрд. Ракетні пуски у 2009 та 2010 роках закінчилися невдачами. У 2013 році Корея вперше у своїй історії вивела в космос ракету, але двигун її першого ступеня був побудований в росії.

  До 2027 року Корея має намір здійснити ще чотири запуски Nuri. Вже розпочалася розробка техніко-економічного обґрунтування для її наступниці — 2031 року країна має намір відправити на Місяць власний посадковий модуль.

  Джерело: koreatimes.co.kr


  • не пропусти

  • магазин