За три дні SpaceX запустить три ракети з трьох стартових майданчиків у США

  384

  Приватна аерокосмічна компанія SpaceX має намір з 17 по 19 червня запустити в космос три ракети з трьох стартових майданчиків у США. Сьогодні компанія має намір відправити 53 супутники Starlink з майданчика Pad 39A Космічного центру Кеннеді у Флориді, в суботу — німецький військовий супутник з військової бази Ванденберг, а третю місію, яка передбачає виведення на орбіту комерційного супутника зв’язку, буде виконано з космодрому на мисі Канавер.

  До цього порівняно щільний графік у SpaceX був лише минулого року, коли з 31 січня до 3 лютого компанія відправила в космос три ракети. Крім того, компанія має намір поставити рекорд за кількістю запусків багаторазової ракети Falcon 9.

  Корабель, призначений для сьогоднішньої місії, названої Starlink 4-19, вирушить у свій тринадцятий політ — подібною кількістю успішних запусків поки що не може похвалитися жодна ракета з флоту SpaceX. Відомо, що цей екземпляр ракети виконав уже дев’ять місій, пов’язаних із виведенням на орбіту супутників Starlink, а також три комерційні проєкти. Коли засновник компанії Ілон Маск (Elon Musk) представив нову версію Falcon 9 варіант Block 5, він говорив, що прискорювач розрахований на 10 польотів. За наявними даними, тепер компанія планує використовувати Falcon 9 до 15 разів до відправки їх на переробку. Зараз у парку SpaceX є 21 ракета Falcon.

  Якщо сьогоднішній запуск пройде успішно, завтра прийде черга бази Ванденберг, у суботу буде виведений на орбіту супутник SARah 1, який є радаром для дистанційного зондування, побудований для німецьких військових компанією Airbus.

  SARah є системою оперативного рекогносцирування, що передбачає використання декількох супутників і наземного сегмента. Як повідомляє Airbus, вона призначена для заміни чинної системи SAR-Lupe і демонструє значно кращу продуктивність.

  Наступним із мису Канаверал стартує у неділю супутник зв’язку Globalstar FM15, покликаний доповнити глобальну телекомунікаційну мережу Globalstar. Очікується, що SpaceX забезпечить прямі трансляції запусків, що починаються приблизно за 10 хвилин до стартів, доступні для перегляду на веб-сайті Space.com.

  Джерело: space.com

   


  • не пропусти

  • магазин