У Великобританії на Apple подали до суду через штучне уповільнення iPhone

  63

  Стало відомо, що британський активіст Джастін Гатманн (Justin Gatmann), який спеціалізується на захисті прав споживачів, звернувся до місцевого Апеляційного трибуналу з питань конкуренції з позовом проти компанії Apple. У заяві позивача сказано, що американська копання свідомо уповільнила роботу старих iPhone і прискорила час розрядки акумуляторів за допомогою оновлення програмної платформи iOS.

  Згідно з наявними даними, активіст подав позов від імені 25 млн британських власників різних моделей iPhone, яких зачіпає ця проблема. У заяві йдеться про iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus та iPhone X. Загальна сума позову становить £769 млн (близько $929 млн ).

  Йдеться про оновлення мобільної операційної системи iOS, яке було випущено у 2017 році. В описі йшлося, що воно має продовжувати роботу батареї. Однак після встановлення власники старих моделей iPhone звернули увагу на зниження швидкості роботи пристроїв, швидшу розрядку акумуляторних батарей, а також інші проблеми. На думку користувачів, Apple свідомо уповільнила роботу старих iPhone, щоб підштовхнути користувачів до покупки нових пристроїв.

  Зазначимо, що такий позов проти Apple подається не вперше. У 2017 році американська компанія визнала, що навмисно уповільнювала роботу старих iPhone, щоб запобігти їхньому раптовому відключенню, зазначивши, що термін служби смартфонів ніколи навмисно не скорочувався. Раніше Apple виплатила як компенсацію користувачам зі США $113 млн в Аризоні і $500 млн в Каліфорнії.

  Джерело: reuters.com


  • не пропусти

  • магазин