Китайські астрономи виявили підозрілі радіосигнали з космосу

  774

  Група астрономів з Китаю повідомила про виявлення “підозрілих вузькосмугових електромагнітних радіосигналів”, які потенційно можуть виходити від інопланетян. Про це 14 червня повідомило офіційне видання міністерства науки та технологій Китайської Народної Республіки Science and Technology Daily. Незабаром публікацію про це явище з незрозумілої причини видалили, пише видання Bloomberg. Проте історія вже встигла розбігтися інтернетом.

  Перший незвичайний сигнал китайські астрономи знайшли в архівних даних 2019 року, отриманих за допомогою п’ятсотметрового надчутливого радіотелескопа FAST, розташованого в Південно-Західному Китаї. 2022 року та ж група астрономів виявила нові незвичайні сигнали, коли проводила роботу, пов’язану з вивченням екзопланет. У своїх висновках дослідники поки що не впевнені і зазначають, що такі сигнали можуть мати простіше пояснення.

  “Вірогідність, що підозрілий сигнал виник у результаті інтерференції радіохвиль також велика, і тому потрібні додаткові перевірки та дослідження, що може зайняти довгий час”, – наводяться у статті слова глави китайської групи дослідження позаземних цивілізацій Чжана Тунцзе (Zhang Tonjie).

  На думку одного з провідних дослідників проекту SETI Дена Вертімера (Dan Werthimer), швидше за все, йдеться про звичайні радіоперешкоди, створювані технікою землян. Основним завданням проекту SETI є пошук позаземних цивілізацій.

  “Серед усіх виявлених дослідниками SETI “підозрілих” сигналів на перевірку вони виявилися справами рук нашої власної цивілізації, а не позаземної. Проводити дослідження космосу з Землі стає все складніше. З кожним роком створюється все більше радіопередавачів та супутників, тому забруднення радіочастотного спектру стають все серйознішими. Деякі радіочастоти [для пошуку позаземних сигналів] SETI не може використовувати більше.

  Виявлені [китайськими астрономами] сигнали – це радіоперешкоди. Це сміття радіочастотного спектру, створюване самими землянами, а не послання від інопланетян. Радіочастотні перешкоди можуть йти від стільникових телефонів, телевізійних передавачів, радарів, супутників, а також іншої електроніки та комп’ютерів, розташованих поруч із обсерваторією та створюють слабкі радіопередачі”, – прокоментував Вертімер.

  Інші експерти закликають робити свої висновки після появи наукової статті з детальним розбором явища.

  Джерело: bloomberg.com


  • не пропусти

  • магазин