Літо в Україні буде із “сюрпризами”: прогноз синоптика на липень та серпень

  2935

  Червень може принести в Україну шквали, град і смерчі, а липень і серпень стануть найбільш спекотними і посушливими місяцями літа.

  Такий прогноз дає еколог-кліматолог Віра Балабух, пише “Обозреватель”.

  За її словами, літо буде відзначено погодними “сюрпризами”: спекотним і посушливим, проте періодично йтимуть тропічні зливи. Мінлива погода влітку пов’язана з явищем Ла-Нінья, коли холодна течія знаходиться на поверхні Тихого океану.

  Ла-Нінья може спостерігатися рік, рідше два роки поспіль. Цього року очікувалося, що Ла-Нінья перейде у фазу Ель-Ніньо, але цього не сталося. Так що цю течію ми спостерігатимемо третій рік поспіль“, – уточнила Віра Балабух.

  За словами кліматолога, цього літа температура повітря буде високою з переважанням антициклональної погоди з дефіцитом опадів. Найбільш спекотними та сухими будуть липень та серпень. На зміну посусі прийдуть зливи, під час яких випаде місячна, або навіть дво-тримісячна норма опадів.

  Типові для такої погоди й смерчі. Також для Ла-Ніньї типові і потоки холодного повітря, тому прохолодні дні влітку теж будуть“, – прогнозує Балабух.


  • не пропусти

  • магазин