Як уникнути шахраїв та який банк обрати? У Польщі запрацював фінансовий порадник для українців

  23

  Польський Офіс фінансового омбудсмена запустив україномовну версію свого сайту. Тут можна знайти відповіді на питання, які стосуються фінансових послуг у Польщі, а також дізнатися про поширені види шахрайства.

  На сайті www.rf.gov.pl/ua можна знайти інформацію про допомогу, яку надає Офіс фінансового омбудсмена клієнтам на банківському, фінансовому та страховому ринках Польщі.

  “У той же час на щойно запущених сайтах українські клієнти знайдуть поради та попередження щодо безпечного використання фінансових продуктів та послуг, доступних у Польщі. Фахівці Офісу фінансового омбудсмена інформують про права та обов’язки клієнтів на польському ринку, а також про можливі загрози з боку шахраїв, наприклад, про методи фішингу”, – повідомляють на сторінці.

  У березні цього року фінансовий омбудсмен розпочавши кампанію під гаслом #ФОдляУкраїни. У її рамках запустив безкоштовні консультації електронною поштою. Написавши на адресу ua-porady@rf.gov.pl, можна отримати відповіді на питання, які турбують, українською мовою. Зокрема можна звертатися з питань використання фінансових та страхових продуктів та послуг, доступних на польському ринку.

  Також у березні фінансовий омбудсмен звернувся до банків, кредитних установ, страхових компаній із закликом надавати біженцям принаймні базові та безпечні банківські послуги.

  “Доплата” – популярний в Польщі вид шахрайства

  Офіс фінансового омбудсмена регулярно попереджає громадян про види шахрайств, поширених у Польщі.

  “Наразі одним із найпоширеніших, шахрайств, де важко ідентифікувати злочинів, є шахрайство на сайті olx, коли третя сторона представляє себе покупцем/продавцем і надсилає фальшиве платіжне посилання через інший додаток (наприклад, WhatsApp). Досі популярні й інші шахрайства, такі як “доплата”. Тоді людина отримує фальшиве посилання в SMS або на електрону пошту, де просять доплатити за газ, електроенергію, посилки чи інші послуги. У цьому випадку не переходьте за посилання, навіть якщо не маєте наміру робити грошовий переказ. Оскільки це може зашкодити вашому комп’ютеру чи смартфону”, – попереджають в Офісі фінансового омбудсмена.

  Джерело ukrayina.pl


  • не пропусти

  • магазин