Ілон Маск пообіцяв продемонструвати робочий прототип людиноподібного робота у вересні

  62

  Минулого місяця глава Tesla анонсував другий захід AI Day, який мав відбутися 19 серпня цього року. На ньому передбачалося продемонструвати досягнення компанії у сфері штучного інтелекту.

  Зміни у графіку його проведення супроводжувалися традиційною комбінацією хорошої та поганої новин. Остання полягала у зміщенні термінів на 30 вересня, але при цьому Tesla пообіцяла продемонструвати прототип людиноподібного робота Bot (Optimus).

  Коли Ілон Маск (Elon Musk) вперше розповів про плани випуску таких роботів минулого року, він пообіцяв продемонструвати працездатний зразок до кінця 2022 року, а також зосередитися на його розробці цього року таким чином, щоб поставити новинку на конвеєр підприємства в Техасі вже 2023 року. Цього тижня зі своєї сторінки в Twitter мільярдер заявив , що захід AI Day переноситься на 30 вересня саме заради можливості продемонструвати робочий прототип робота Optimus.

  Нагадаємо, що в початковій версії специфікацій Tesla Bot при зрості 173 см і масі близько 57 кг повинен був мати здатність піднімати вантажі до 68 кг, але переносити не більше 20 кг, а на витягнутих руках утримувати ще менше – лише 4,5 кг. Максимальна швидкість пересування пішою ходою досягне 8 км/год. У конструкції робота будуть використовуватися 40 сервоприводів, а апаратна основа, запозичена у автопілота електромобілів Tesla, дозволить швидко навчати роботів із використанням фірмової нейронної мережі.

  Характерно, що Маск заздалегідь попередив особливо недовірливих обивателів про відсутність можливості організувати «повстання машин» силами цих роботів, і навіть за наявності загрози здоров’ю людини в останнього буде можливість подолати машину або втекти від неї.

  Першою сферою застосування Tesla Optimus стане використання роботів на підприємстві в Техасі, де вони будуть залучатися до виконання монотонних операцій – спочатку простих і таких, що не потребують особливо складних маніпуляцій. Наприклад, їм довірять переміщення вантажів територією, пропорційно до їх технічних можливостей.

  Джерело: electrek.co


  • не пропусти

  • магазин