Вчені створили піну, яка замінить кондиціонери

  4438

  Інноваційне рішення щодо зниження температури всередині приміщень запропонувала група німецьких та китайських учених. Вони розробили спеціальну піну, що має високу теплоізоляційну здатність.

  Найближчим часом ера кондиціонерів, можливо, завершиться. Величезний напрямок у промисловості не буде мати застосування, тому перестане існувати.

  Спільні дослідження німецьких та китайських вчених призвели до розробки піни, яка може пристосовуватись під особливості клімату.

  Піна розроблена з модифікованої деревини, і до її складу входить целюлоза у вигляді нанокристалів. Речовина має властивість не пропускати сонячне світло, а завдяки теплоізоляційній здатності відображає поглинене тепло в атмосферу.

  Під час експериментів вчені нанесли піну на коробку з картону та розмістили її на вуличному майданчику у спекотний день. Через деякий час була виміряна температура повітря в коробці, і з’ясувалося, що вона на 9,2 ° C менша, ніж температура зовнішнього повітря.

  Після підтвердження ефективності піни її спробували нанести на будівлі. Результат перевершив очікування – піна повністю замінила кондиціонери. Піна дозволила заощадити витрати на електроенергію, а також зменшити температуру нагріву самих міст.

  За результатами експериментів доведено, що покриття піною дахів та зовнішніх стін на 35,4% знижує необхідність додаткового охолодження. Таким чином піна зможе стати альтернативою для охолодження приміщень у країнах із спекотним кліматом.

  Джерело: eurekalert.org


  • не пропусти

  • магазин