Blue Origin показала вогневі випробування багаторазового ракетного двигуна BE-4 – найпотужнішого із сучасних двигунів у США

  2260

  Компанія Blue Origin представила відео вогневих випробувань найпотужнішого із сучасних ракетних двигунів у США.

  Це двигун BE-4, який має лягти основою ракет-носіїв нового покоління. Для американської космонавтики BE-4 повинен закласти пролом після заборони росії постачати до США та обслуговувати ракетні двигуни РД-180. Але BE-4 це довгобуд, і компанія Blue Origin прагне це спростувати.

  «Ви просили відео – ми прислухалися. Помітними віхами випробування BE4 стали: Демонстрація перехідного процесу запуску з рідким теплим киснем/холодним ЗПГ (гранична умова). Перший двигун, що перевищив 4000 секунд сумарного часу вогневих випробувань, в результаті досягнув 5000+ секунд».

  Якщо компанії Blue Origin вдасться вирішити всі проблеми з двигуном BE-4, то перші пуски ракет з ним відбудуться до кінця поточного року. Двигуни BE-4 призначені для встановлення на ракети-носії Vulcan Centaur компанії ULA та New Glenn від Blue Origin. Проєкт мав завершитися близько п’яти років тому, але навіть сьогодні так і залишається проєктом без випробувань на ракеті.

  Згідно зі специфікаціями, на рівні моря BE-4 повинен тягти 2,45 МН. Новий двигун Raptor 2 компанії SpaceX, для порівняння, у ході випробувань розвиває тягу до 2,36 МН. Фактично BE-4 стане найпотужнішим із сучасних ракетних двигунів у США, коли буде дороблений та відправлений у масове виробництво.

  Джерело: Twitter


  • не пропусти

  • магазин