Два нові ракетні двигуни SpaceX Raptor 2 вибухнули один за одним під час вогневих випробувань

  14501

  Стверджується, що першому тестовому орбітальному польоту корабля Starship заважають чиновники, які затягують екологічну експертизу космодрому в Бока-Чіка. Але не меншою проблемою (якщо не основною) залишаються проблеми з новітніми ракетними двигунами – Raptor 2. Побічно на це натякають нещодавні стендові вогневі випробування двигунів, пара яких послідовно вибухнула один за одним.

  Компанія SpaceX та її офіційні представники не коментують пригоду. Сам Ілон Маск зайнятий покупкою Twitter і це настільки вражаюча медійна подія, що вибухи «рапторів» на тлі просто губляться. І все ж таки, на випробувальному майданчику в місті МакГрегор, штат Техас, двічі чулися «хлопки» у процесі випробування двох двигунів Raptor 2 поспіль.

  Події зафіксовані камерами спостереження команди шанувальників астронавтики NASASpaceFlight. Відео обох подій викладені у відповідному розділі форуму Reddit. Для компанії SpaceX звично випробовувати вузли ракет на граничних навантаженнях, щоб практично переконатися в допустимих робочих характеристиках елементів конструкції. Тому від неї очікується заплановане знищення двигунів. Інше питання, чи досягаються цими двигунами штатні показники?

  Двигуни Raptor 2, тяга яких на десятки відсотків перевищує тягу двигунів першого покоління, мають стати основою для регулярних комерційних запусків Starship. Без дешевого, масового, багаторазового і простого в обслуговуванні ракетного двигуна в особі Raptor 2 на компанію SpaceX чекає банкрутство, про що Ілон Маск говорить відкрито. Два вибухи двигунів поспіль на випробувальному стенді погано узгоджуються з планами розпочати регулярні польоти Starship до кінця поточного року. Сподіваємося, компанія поділиться подробицями щодо цього.

  Джерело: ordonews.com


  • не пропусти

  • магазин