Марсіанський вертоліт Ingenuity успішно впорався з 25 польотом та встановив нові рекорди

  1101

  Марсіанський вертоліт Ingenuity успішно здійснив 25-й політ над поверхнею Червоної планети. Запуск проводився минулого тижня у п’ятницю. Гвинтокрила машина встановила новий рекорд за дальністю, а також за швидкістю польоту, повідомила команда Ingenuity з Лабораторії реактивного руху NASA.

  Як повідомили в NASA, 8 квітня Ingenuity здійснив політ, перемістившись за раз на рекордні 704 метри. Швидкість дрону становила 5,5 метра на секунду, що також стало максимумом з початку місії. Фахівці додають, що гелікоптер не побив встановлений у серпні 2021 рекорд тривалості польоту, який, як і раніше, становить 169,5 секунди.

  Нагадаємо, перший політ вертольота Ingenuity відбувся у квітні минулого року. Апарат вагою 1,8 кг прибув на планету разом із марсоходом Perseverance. Головна мета місії вертольота – перевірка можливості польотів гвинтокрилих машин у розрідженій атмосфері Марса. Незабаром після успішного виконання перших п’яти запланованих польотів місію Ingenuity було вирішено продовжити. На цей час за 25 польотів Ingenuity подолав вже 5824 м, провівши в атмосфері Марса 46 хвилин і 31 секунду.

  Гелікоптер Ingenuity зараз знаходиться в районі, де, як вважають учені, 3,7 млрд років тому була дельта річки, що впадала в озеро. Туди ж прямує Perseverance. Марсохід розпочав свій шлях 14 березня. За місяць йому доведеться просунутися на 5 км. Вертоліт Ingenuity використовується як розвідник.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин