Американський уряд заплатив понад $3 млн, щоб Маск відправив до України Starlink

  201

  Значна частина пожертвувань Маска виявилася оплаченою урядом США, який покрив витрати на частину обладнання та доставку.

  Уряд США заплатив понад $3 млн за Starlink, які компанія SpaceX з ініціативи Ілона Маска відправила в Україну як підтримку. Таким чином Штати покрили значну частину вартості обладнання та транспортні витрати, пише The Washington Post з посиланням на документи.

  За даними, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) купило близько 1500 стандартних терміналів Starlink за ціною $1500 за штуку та заплатило додаткові $800 тис. на транспортні витрати, що у сумі перевищує $3 млн.

  USAID оголосило, що придбало у SpaceX понад 1330 терміналів для відправки в Україну, а потім ще 175 одиниць. При цьому SpaceX подарувала Україні близько 3670 терміналів та сам інтернет-сервіс. Спочатку агентство назвало це “пожертвуванням приватної сфери на суму приблизно $10 млн”, але не уточнило, скільки воно вносить за обладнання чи вартість транспортування.

  Через деякий час USAID видалило ключові деталі зі свого повідомлення. Тепер у ньому йдеться про те, що агентство “постачило 5000 терміналів Starlink” в Україну “через державно-приватне партнерство” зі SpaceX, не вказуючи ні кількість, ні вартість пожертвувань.

  Нагадаємо, у березні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Twitter звернувся до засновника компанії SpaceX Ілона Маска та пояснив, що Україна потребує Starlink. Маск відреагував блискавично та відправив “гуманітарний вантаж” абонентського обладнання.

  Швидкий супутниковий інтернет, який забезпечує обладнання Starlink, потрібен в Україні на випадок, якщо весь наземний та мобільний буде знищено.

  Джерело: ubr.ua


  • не пропусти

  • магазин