Апарат Mars Express відобразив шари льоду та пилу на поверхні Червоної планети

  2653

  Міжпланетна автоматична станція Європейського космічного агентства Mars Express продовжує допомагати вченим отримувати більше інформації про Марс. На нових знімках, отриманих від орбітального апарату, відображені шари льоду і пилу, які лежать на поверхні планети як листковий пиріг.

  Йдеться про так звані «мантійні відкладення» льоду та пилу, які покривають значну частину рівнини Утопія, площа якої приблизно вдвічі більша за земну пустелю Сахара. Утопія є одним із трьох басейнів північної півкулі Марса, в яких знаходяться великі скупчення льоду. Зазначимо, що у цій же області у травні минулого року здійснив посадку китайський марсохід «Чжужун».

  Вчені з ЄКА впевнені, що вивчення відкладень рівнини Утопія надасть більше інформації про історію цієї області Марса. Передбачається, що однією зі складових крижаних відкладень планети є леткі речовини, такі як водень та вода. Опади та сильні вітри переносили такі речовини поверхнею планети. Вчені вважають, що вік крижаних відкладень на рівнині Утопія може становити близько 10 млн років. Передбачається, що вони утворилися за часів, коли вісь Марса була похилою, завдяки чому на планеті регулярно випадав сніг.

  На зображенні Mars Express також видно великі марсіанські кратери, ліворуч від яких можна бачити темну область, характерну для кордонів північних рівнин і південних нагір’їв планети. За час роботи апарату Mars Express, який розпочав дослідницьку діяльність у 2004 році, він виявив безліч свідчень присутності води на Червоній планеті.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин