У найближчі 28 років кількість руйнівних лісових пожеж збільшиться на третину, йдеться у звіті ООН.
У зв’язку із змінами клімату, що викликають посухи, та вирубуванням лісів кількість екстремальних лісових пожеж збільшиться на 30% протягом наступних 28 років. Про це 23 лютого повідомило агентство Reuters із посиланням на звіт Програми ООН з навколишнього середовища.
Як відзначають експерти, тепер лісові пожежі накривають території, які раніше не зазнавали такої загрози, наприклад, арктичну тундру та тропічні ліси Амазонки.
“Ми спостерігаємо значне збільшення кількості пожеж у північній Сирії, північному Сибіру, східній частині Австралії та Індії”, – заявив австралійський урядовий дослідник лісових пожеж Ендрю Салліван.
Крім того, згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Nature, виникненню масштабних пожеж сприяє зникнення прохолодних вологих ночей, які раніше допомагали гасити вогонь.
Як зазначили вчені, за останні 40 років температура в нічний час зростала швидше, ніж удень. Кількість теплих і сухих годинників у темний час доби, достатньої для підтримки вогню, збільшилася на 36%.
“Це механізм, завдяки якому пожежі стають набагато масштабнішими та екстремальнішими”, – підкреслила Дженніфер Балч, директор лабораторії Землі Університету Колорадо.