Лазерна система канадських інженерів дозволить дістатися до Марса за 45 днів

  7562

  Канадські інженери розробляють лазерну систему, яка дозволить людям швидше дістатися до Марса. За словами експертів NASA, корабель з астронавтами здатний подолати шлях від Землі до Червоної планети за 500 днів. Нова технологія скоротить цей термін до 45 днів, повідомляє arXiv.

  Інженери з Університету Макгілла в Монреалі розробили лазерно-тепловий двигун, де використовуються лазери для нагрівання водневого палива. Принцип його дії такий. Великі лазери із Землі подаватимуть енергію на фотоелектричні батареї, встановлені на борту корабля. Батареї почнуть виробляти електрику та створять потрібну тягу.

  Корабель майже відразу після зльоту набере більшої швидкості. Протягом шести тижнів він рухатиметься до Марса.

  Раніше подібна швидкість вважалася можливою лише для ракет на ядерному поділі. Але такі літальні апарати пов’язані із підвищеним радіаційним ризиком. Нова система, за словами творців, здатна забезпечити швидке та безпечне транспортування людей усередині Сонячної системи.

  Дана концепція вимагає наявності на Землі лазерних ґрат діаметром 32 фути (9,7 метра) і потужністю в один гігават. Лазер направлять на космічний корабель, що вже вийшов на низьку навколоземну орбіту.

  Потім лазер сфокусується в камері нагрівання водню за допомогою відбивача, і водневе паливо почне викидатися з корабля через сопло. Це додасть літальному апарату достатнього прискорення, щоб досягти Марса приблизно за місяць.

  У перспективі технологія спрямованого двигуна може бути використана для подорожі до інших зірок.


  • не пропусти

  • магазин