В Антарктиді рекордно потепліло

  182

  В Антарктиді на українській станції “Академік Вернадський” зафіксували температурний рекорд. Як повідомляє Національний антарктичний науковий центр на своїй сторінці у Facebook, температура піднялася до плюс 12,7 градуса за Цельсієм.

  Аномальне потепління було відзначено й інших антарктичних станціях на острові Кінг-Джордж, розташованому на північ від «Вернадського». Вчені пов’язують підвищення температури з явищем «атмосферної річки» — це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, що швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків до Антарктиди. Явище посилилося завдяки ефекту «гірського фена» — так називають теплий вітер з гір.

  Попередній рекорд було зафіксовано 1985 року — тоді температура піднялася до 11,7 градуса за Цельсієм. Вчені відзначили, що такі температурні рекорди насторожують, оскільки є одними із свідчень зміни клімату.

  Раніше у лютому вчені зафіксували безпрецедентну швидкість танення льодовиків в Антарктиді. Такий процес може призвести до значного підвищення рівня моря. Рекордну кількість льоду втрачають льодовики Пайн-Айленд і Туейтса, які вважаються найнебезпечнішими.


  • не пропусти

  • магазин