Біля найближчої до Сонця зірки знайшли крихітну екзопланету

  462

  На орбіті найближчого зіркового «сусіда» Сонячної системи було виявлено крихітну екзопланету. Проксима Центавра, зірка – червоний карлик, розташована на відстані 4,2 ​​світлових років від Сонця і давно є предметом наукових досліджень, повідомляє Astronomy & Astrophysics.

  Раніше стало відомо, що довкола цієї зірки обертаються дві планети. У результаті нових спостережень астрономи ідентифікували третю – невеликий об’єкт, чия маса становить лише чверть маси Землі.

  «Це одна з найменших екзопланет, будь-коли виявлених, і найменша, виявлена ​​шляхом спостереження гравітаційного впливу екзопланети на її зірку», – пояснили автори.

  Планета не придатна для життя. Проте її відкриття має значення для науки. Воно показує, як багато невідомих планет може ховатися поза досяжністю сучасних наукових можливостей.

  Наразі вчені відкрили близько п’яти тисяч планет, розташованих поза Сонячною системою. Існує кілька способів їхнього пошуку. Найпоширеніший – транзитний. Телескопи фіксують коливання світла зірки, коли планета, що проходить перед нею, тимчасово заступає її промені.

  Інший спосіб відомий як метод радіальної швидкості. Коли два тіла, такі як зірка та планета, гравітаційно пов’язані, вони обертаються навколо загального центру мас. Так, барицентр Сонячної системи перебуває безпосередньо поза поверхнею Сонця.

  Це змушує зірку трохи коливатися на місці. Вчені відстежують ці коливання по довжинах хвиль і роблять висновок про наявність поряд із зіркою іншого тіла. Обидва методи добре підходять для виявлення великих планет.

  Астрономам поки що рідко вдається виявити мініатюрні планети. У каталозі значиться лише 36 таких об’єктів. Новому «світу» надали назву Проксима d. Вона обертається навколо зірки кожні 5,12 земної доби і розташована надто близько до неї, щоб на поверхні могла зберегтися рідка вода.


  • не пропусти

  • магазин