Вчені заявили, що в материнському молоці містяться живі клітини

    126

    Передбачається, що материнське молоко може не лише відігравати важливу роль у формуванні імунітету дітей, а й у розвитку агресивних форм раку грудей, блокуючи зростання метастазів.

    Американські біологи з’ясували, що людське молоко містить життєздатні материнські клітини. Про це йдеться у журналі Nature Communications.

    “Вивчення цих клітин допоможе зрозуміти, як виникає молоко, чому у деяких жінок виникають проблеми із вигодовуванням, а також дасть нам нові можливості для боротьби з подібними складнощами”, – зазначають автори дослідження.

    Як відомо, ферменти, що містяться в молоці, допомагають організму боротися з мікробами і запаленнями, а також формують мікрофлору кишківника у новонароджених.

    “Нас цікавило, які сигнальні молекули, у тому числі нитки РНК, можуть бути присутніми в молоці та впливати на роботу клітин травної системи та інших органів немовлят. Вивчення цих молекул несподівано вказало, що в материнському молоці є багато живих клітин, які виробляють гормони та інші молекули”, – додали дослідники.

    Одна група живих молочних клітин була схожа на клітини молочних залоз, а інша – різні компоненти імунної системи.