Український супутник «Січ-2-30» вийшов на зв’язок

  6843

  Український супутник дистанційного зондування Землі “Січ-2-30”, запущений у січні на ракеті Falcon 9, вийшов на зв’язок, передають ЗМІ повідомлення начальника Конструкторського бюро (КБ) “Південне” Костянтина Білоусова.

  Як у жовтні 2021 року заявляв голова Державного космічного агентства країни (ГКАУ) Володимир Тафтай, космічний апарат може використовуватися для стеження за переміщеннями військової техніки на Донбасі та кораблів на Чорному морі.

  «Зв’язок є, але він періодичний через дефіцит енергетики. При цьому відмови бортової апаратури немає. В умовах, що склалися, вона функціонує штатно», — заявив головний конструктор КБ.

  У “Південному” уточнили, що супутник “повернувся до Сонця так, що на його робочі поверхні потрапляє лише відображення світла із Землі”. “Водночас пряме сонячне випромінювання або зовсім не потрапляє, або потрапляє під занадто маленьким кутом, через що супутнику довелося перезавантажитися в автономному режимі”, – сказали в КБ.

  У січні колишній позаштатний радник голови ДКАУ України Андрія Колесника припустив, що «Січ-2-30», який не виходив на зв’язок, втрачено.

  180-кілограмовий космічний апарат «Січ-2-30» призначений для отримання знімків поверхні Землі в оптичному та інфрачервоному діапазонах. Супутник повинен розташовуватись на сонячно-синхронній орбіті (заввишки 663-682 кілометри). Розробником супутника виступило КБ “Південне”, виробником – “Південмаш”. Час активного існування супутника – п’ять років. Вартість запуску “Січ-2-30” американською ракетою Falcon 9 становить 1,9 мільйона доларів. Космічний апарат має стати першим національним супутником України.


  • не пропусти

  • магазин