Австралійські астрономи знайшли в Чумацькому шляху загадковий об’єкт

  3051

  Австралійські вчені виявили в Чумацькому шляху незвичайний об’єкт, що обертається та випромінює енергію в радіодіапазоні з рівномірною періодичністю. За їхніми словами, нічого подібного у Всесвіті астрономам ще не зустрічалося. Свою знахідку вони називають моторошною.

  Першим космічне тіло побачив аспірант Університету Кертіна в Західній Австралії Тайрон О’Доерті за допомогою телескопа та розробленої ним самим нової методики. Це сталося ще наприкінці 2020 року, але проміжні результати досліджень було опубліковано в журналі Nature лише напередодні 26 січня.

  Спочатку вчені поставилися до відкриття О’Доерті досить спокійно. За їх словами, космічні об’єкти, що випромінюють імпульси енергії, зустрічаються досить часто. Але незабаром з’ясувалося, що новий об’єкт робить потужний викид енергії тривалістю хвилину кожні 18 хвилин.

  “Протягом кількох годин нашого спостереження він [об’єкт] то зникав, то знову вплинув”, – говорить науковий керівник О’Доерті, астрофізик доктор Наташа Харлі-Уокер з Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень (ICRAR).

  “Це було дуже несподівано і моторошно, тому що нічого подібного в небі астрономи ніколи не бачили”, – додає вона.

  За словами астрофізика ICRAR Джемми Андерсон, незвичайною є не сама нерегулярно-змінна поведінка об’єкта, – такі об’єкти відомі в астрономії як транзієнти, – а те, що він перебуває в активному стані викиду енергії протягом цілої хвилини.

  Радіовипромінювання такої тривалості стало для вчених несподіванкою.

  “Ми не думали, що таке можливо, але це факт, і він свідчить про те, що там [у космосі] відбуваються якісь екстремальні фізичні процеси”, – каже Наташа Харлі-Уокер.

  На цей час команді з ICRAR вдалося встановити, що об’єкт знаходиться на відстані приблизно 4 тис. світлових років від Землі, він неймовірно яскравий і має надпотужне магнітне поле.

  Поки що є дві теорії щодо природи виявленого тіла. Воно може виявитися нейтронною зіркою або “білим карликом” – залишками старої зірки, що стиснулися.

  За словами вчених, вони зіткнулися з очевидною загадкою, і їх чекають тривалі дослідження.

  “Нам належить зрозуміти, чи є наша знахідка чимось поодиноким, або ж вона є частиною великої нової популяції тіл, яку ми раніше не помічали”, – говорить голова дослідницької групи Наташа Харлі-Уокер.


  • не пропусти

  • магазин