Американські біологи відрізали жабам лапи і змогли відростити нові

  360

  Американські вчені провели експеримент із відрощування нових кінцівок замість втрачених. Як матеріал для дослідження стали жаби. Про роботу співробітників Тафтського та Гарвардського університетів йдеться у статті, опублікованій у журналі Science Advances.

  Як зазначається, під час експерименту експерти видалили жабам лапи. На кукси надягли ковпачки, наповнені білковим гелем із п’ятьма препаратами. Вони пригнічували запалення, покращували вироблення колагену, щоб не було рубця, а також стимулювали зростання нервових волокон, кровоносних судин і м’язів.

  В результаті через 18 місяців жаби відростили практично повноцінні нові лапи, проте без перетинів між пальчиками.

  Після цього вчені провели аналіз механізмів, за допомогою яких короткочасне втручання могло призвести до довгострокового зростання. Через кілька днів після використання ковпачка вони побачили активацію молекулярних шляхів, що відіграє важливу роль у розвитку ембріона. Саме вона дозволяє тілу набути потрібної форми. Швидше за все, активація призводила до того, що зростання та організація тканин відбувалися в кінцівці самостійно, без постійної підтримки препаратами ззовні.

  Надалі дослідники мають намір з’ясувати, наскільки ефективним є таке лікування для ссавців, у тому числі для людини.


  • не пропусти

  • магазин