В березні ракета SpaceX вріжеться в Місяць. Це не було заплановано

  4382

  Це буде перше «мимовільне» падіння штучного тіла на поверхню Місяця.

  11 лютого 2015 року компанія SpaceX відправила першу ракету Falcon 9 за межі низької навколоземної та геостаціонарної орбіти. Це було понад сім років тому, і місія увінчалася успіхом. Супутник досяг точки L1, більш ніж за мільйон кілометрів від Землі. Все пройшло за планом, але з того часу другий ступінь ракети все ще мандрує у космосі.

  Тепер же стала відома кінцева точка шляху ракети. Інформацію розкрив інженер Білл Грей, фахівець із відстеження космічних об’єктів. За його розрахунками, 4 березня небесне тіло вріжеться у поверхню зворотного боку Місяця зі швидкістю 2,58 км/с.

  Ракеті не вистачило палива, щоб повернутися на Землю або рухатися у відриві від гравітаційної сили Сонця та Землі. За даними, зібраними Біллом Греєм і його командою, цей ступінь Falcon 9 важить 4 тонни. Це буде перше «мимовільне» падіння штучного тіла на поверхню Місяця.

  Білл Грей згадав орбітальний апарат NASA Lunar Reconnaissance Orbiter та індійський космічний корабель Chandrayaan-2 як два низькоорбітальні супутники, здатні збирати інформацію про аварію. Тим не менш, він вважає, що ймовірність того, що будь-яке з цих двох тіл буде близько до точки зіткнення в потрібний час, є низькою. Також навряд чи відповідні агенції виділять кошти для спалювання палива, щоб змінити орбіту для цього заходу.

  Він додав, що якби один із супутників зміг пройти близько до місця зіткнення, то він міг би “побачити дуже крутий ударний кратер і, ймовірно, дізнатися щось про геологію тієї частини Місяця”.

  Джерело: theguardian.com  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин