В Європі вчені знайшли спосіб замінити природний газ

    72776

    Вчені та інвестори вважають, що стародавні одноклітинні істоти, звані археями, зможуть задовольнити майбутні потреби Європи в природному газі, пише Bloomberg.

    Європейські енергетичні компанії покладаються на одноклітинних істот, які називаються археями, для ферментації вуглекислого газу та водню в метан – основний компонент природного газу. Ідея полягає в тому, щоб запобігти потраплянню в атмосферу викидів, що викликають потепління планети, шляхом уловлювання CO₂, що виділяється, коли фабрики спалюють викопне паливо, та використання його для виробництва ще більшої кількості палива.

    «Археям 4 мільярди років, і вони є найстарішим метаболізмом, який у нас є на Землі», — розповів Олександр Крайете, хімік, який має патенти, пов’язані з процесом ферментації.

    Археї населяють позбавлені кисню середовища з високим тиском на глибині та під землею.

    За словами Доріс Хафенбрадль, директора німецької компанії Electrochaea GmbH, замість того, щоб купувати природний газ, можна замінити його і зробити відновлюваним.

    “Це газ з низьким вмістом вуглецю, який ми можемо зробити відносно швидко, щоб замінити викопний варіант”, – говорить Хафенбрадль.

    Технологія, як і раніше, вимагає додаткових інвестицій у мільярди євро, щоб стати комерційно конкурентоспроможною. Компанія Electrochaea, розташована неподалік Мюнхена, вже залучила 36 мільйонів євро (41 мільйон доларів). За словами Хафенбрадль, Electrochaea вже збудувала демонстраційні заводи в Данії, Угорщині та Швейцарії.

    Один із найамбітніших проєктів розташований неподалік кордону Австрії з Німеччиною, де четвертий за величиною в Європі оператор сховищ RAG Austria AG проводить експерименти з археями у своїх газових резервуарах. Компанія, основними акціонерами якої є комунальні підприємства EVN AG та Uniper SE, планує використати відновлювану енергію, що виробляється в Україні, для виробництва водню, необхідного для процесу. За словами головного виконавчого директора RAG Маркуса Міттереггера, на реалізацію цього проєкту підуть десятиліття, але він призведе до створення більш чистої та самодостатньої європейської енергетичної системи.

    «У нас поблизу багато підприємств важкої промисловості, які потребують газу для обігріву та виробляють вуглекислий газ на іншому кінці. Ми можемо створити замкнутий газовий цикл, який також уловлює та зберігає викиди», – сказав він.

    Джерело: bloomberg.com



    • інші новини