Вчені вважають, що омікрон-штам стане початком кінця пандемії коронавірусу

  92

  Поширення омікрон-штаму коронавірусу може стати початком кінця світової пандемії. Такий розвиток подій вважає за імовірний експерт у галузі мікробіології та епідеміології інфекційних хвороб, консультант Олімпійської спортивної конфедерації Німеччини Барбара Гертнер.

  Вірусолог зазначила, що точні прогнози щодо цього питання ніхто зробити не може. При цьому вона наголосила, що всі інші пандемії рано чи пізно закінчувалися. На її думку, пандемія коронавірусної інфекції може закінчитися до 2023 року.

  “Звичайно, завжди можна зображати все в чорному кольорі і бачити небезпеку, але даних про те, що ми ще десять років перебуватимемо в цьому стані, ні в кого немає”, – сказала Гертнер.

  Вона звернула увагу на те, що омікрон-штам COVID-19 швидше передається, але викликає менш тяжке захворювання.

  Раніше директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Ханс Клюге припустив, що пандемія COVID-19 може бути закінчена після омікрон-штаму. За його словами, щойно мине період різкого зростання кількості випадків омікрону в Європі, у населення сформується глобальний імунітет.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин