Вчені з Міжнародної школи перспективних досліджень (SISSA) в Італії знайшли спосіб порахувати чорні дірки. Результати їх дослідження показали, що їх приблизно 40 квінтильйонів, або 1% усієї нормальної матерії у Всесвіті, повідомляє Astrophysical Journal.
Автори дослідження врахували ті чорні дірки, які утворюються в результаті еволюції одиничних або подвійних зірок. Вони також досліджували їх злиття, кількість яких можна оцінити з урахуванням даних гравітаційних хвиль.
Це дозволило їм розрахувати кількість народжень чорних дірок зоряної маси, що у 5-160 разів перевищують масу Сонця, за весь час існування Всесвіту.
«Отриманий нами показник народжуваності передбачає, що сьогодні по всьому спостережуваному Всесвіту має бути приблизно 40 квінтильйонів чорних дірок зоряної маси», – йдеться у тексті наукової роботи.
Вчені відзначили, що найпотужніші чорні діри зоряної маси утворюються внаслідок злиття подвійних чорних дірок у скупченнях зірок. Команда порівняла свої результати з даними про гравітаційні хвилі і виявила, що оцінка швидкості злиття чорних дірок добре узгоджується з даними спостережень.
Дослідники також оцінили, скільки чорних дірок зоряної маси існувало в ранньому Всесвіті. Ці дані дозволять краще зрозуміти еволюцію космічного простору після Великого вибуху.
У майбутньому вчені планують досліджувати чорні діри середньої маси та надмасивні чорні діри для отримання повнішої картини. Раніше вчені досліджували надмасивну дірку в центрі Чумацького Шляху. У ній помітили “хаотичні” спалахи.