Фізики заявили про можливе існування мультивсесвіту

    83

    Фізики із Франції та Швейцарії пояснили невідповідності стандартної моделі фізики існуванням мультивсесвіту. Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі Physical Review Letters 12 січня.

    Так, вчені підтвердили вірність основних положень стандартної моделі фізики, яка точно описує більшу частину взаємодій фундаментальних частинок Всесвіту. Проте ця модель має кілька невідповідностей.

    По-перше, стандартна модель фізики не пояснює розширення Всесвіту, що прискорюється. Крім того, маса бозона Хіггса, передбачена цією моделлю, щонайменше втричі більша, ніж отримана в експериментах учених.

    Фізики Раффаеле Тіто Д’Аньоло з французького Університету Париж-Сакле та Даніеле Терезі з ЦЕРНу пояснили другу невідповідність існуванням мультивсесвіту.

    Вчені припустили, що під час утворення Всесвіту існувало багато інших паралельних всесвітів. Розподіл бозонів Хіггса між різними всесвітами та його регіонами був неоднорідним: одні області містили важкі бозони, інші — легші.

    Дослідники побачили, що в міру свого розвитку мультивсесвіт з важким бозоном Хіггса швидко ставали нестабільними і руйнувалися за короткий проміжок часу – близько 10 -5 секунд. Тобто рано чи пізно під дією темної енергії розширення Всесвіту змінювалося на різке стиснення, і він «сплескався».

    Таким чином, на думку вчених, залишився один Всесвіт, що містить дуже легкий бозон Хігса.

    У грудні група астрономів виявила щонайменше 70 планет-ізгоїв у нашій галактиці, що є найбільшою знахідкою серед подібних тіл.

    Планети знаходяться у верхній частині сузір’їв Скорпіона та Змієносця. Для виявлення астрономи обробили 80,8 тис. ширококутних знімків.

    На початку 2021 року астрономи виявили систему із шести екзопланет, які обертаються навколо зірки з певним орбітальним резонансом. Такої закономірності немає в жодній із відомих планетних систем, тому знахідку вважали унікальною.

    Здійснити відкриття астрономам вдалося з допомогою комбінації потужних телескопів. Спочатку вчені знайшли три планети, а потім побачили і ті, що залишилися. Незвичайним дослідникам здалося те, що всі планети рухаються орбітами в узгодженому ритмі, тобто знаходяться в резонансі. Відомо, що найшвидша планета системи здійснює оберт навколо своєї осі близько двох днів, а найповільніша — приблизно в 10 разів довше.



    • інші новини