Вчені Базельського університету виявили у тілі людини раніше невідому частину. Нею виявився жувальний м’яз. Результатами свого дослідження швейцарські біологи поділилися у науковому журналі Annals of Anatomy.
Нова тканина відрізняється від сусідніх за властивостями та функціоналом. Її завданнями є стабілізація нижньої щелепи та її відтягування назад до вуха.
Раніше в середовищі вчених припускали, що жувальний м’яз є не двошаровим, а тришаровим, але з’ясувати це змогли лише зараз, підтвердивши здогад. Нову тканину чи надглибинний шар швейцарські біологи назвали Musculus masseter pars coronidea – короноїдний відділ жувального м’яза.
Зробити відкриття вченим допомогли вивчення понад десяток голів людей, що зберігалися у формаліні, 16 комп’ютерних томографій померлих та одна жива людина.
“Вважається, що анатомічні дослідження за останні 100 років не залишили каменю на камені, що робить наше відкриття не менш значущим, ніж знахідку нового виду хребетного”, – заявили його автори виданню EurekAlert.