Мумію єгипетського фараона “розділи” за допомогою КТ

    167

    Муміфіковане тіло давньоєгипетського фараона було вивчене вперше за тисячоліття після того, як його поділили за допомогою комп’ютерного томографа. Це дозволило отримати раніше невідому інформацію про Аменхотепа I, який правив Єгиптом з 1525 по 1504 до нашої ери, побачити його обличчя. При цьому маска і бинти мумії залишилися на місці.

    З’ясувалося, що фараонові було зроблено обрізання, серце збережене, але інші внутрішні органи було видалено через отвір у боці, через який тіло потім було набите тканиною.

    “Ми дізналися, що він помер у віці 35 років. Його зріст становив приблизно 169 сантиметрів, у нього були хороші зуби, а тіло прикрашене амулетами та золотим поясом. Ми виявили мозок усередині черепа, перед муміфікацією він не витягувався, чого ніколи не зустрічалося у інших мумій. Також ми виявили, що тіло було муміфіковане у позі Осіріса”, – розповідає археолог Захі Хавасс, колишній міністр Єгипту у справах давнини.

    На тілі фараона вчені виявили безліч пошкоджень, завданих вже після муміфікації, і припустили, що мумію осквернили розкрадачі гробниць. Стародавні жерці доклали чимало зусиль для її відновлення.

    Дослідники сподіваються, що вивчення інших останків за допомогою КТ дозволить більше дізнатися про людей минулого.