Вчені виявили антитіла, які нейтралізують вірусні шипи «омікрону». Це вдалося зробити міжнародній групі фахівців, повідомляє Medical Xpress. Йдеться про антитіла, які залишаються незмінними навіть за мутацій. Експерти нагадали, що «омікрон» має 37 мутацій, завдяки чому вірус зміг так швидко поширитися по світу та інфікувати тих, хто раніше перехворів на COVID-19.
Дослідники поставили за мету перевірити, як мутації в спайковому білку «омікрону» вплинули на його здатність зв’язуватися з клітинами та ухилятися від реакції імунної системи на антитіла. Для цього вони зробили псевдовірус. Він виготовляє шиповані білки на своїй поверхні. Потім вчені створили псевдовіруси з білками-шипами з мутаціями «омікрону» і тими, щоб були виявлені в ранніх варіантах коронавірусу.
Після цього дослідники подивилися, наскільки добре антитіла ранніх вірусів захищають від нового штаму. Вони протестували на створеному вірусі антитіла проти більш ранніх варіантів та визначили чотири класи антитіл, які зберегли свою здатність нейтралізувати «омікрон».
Члени кожного з цих класів орієнтовані на одну з чотирьох конкретних областей білка-«шипа». Ці ділянки на білку можуть зберігатись, тому що вони відіграють важливу функцію, яку білок втратив би, якби вони мутували. Такі ділянки називаються законсервованими.
Вчені вважають, що завдяки ідентифікації антитіл, що нейтралізують, на спайковому білку можна буде розробити вакцини та способи лікування антитілами, які будуть ефективні проти «омікрону» та інших варіантів COVID-19.
Раніше вірусологи розповіли про імунітет, що захищає від «омікрону». За їх словами, захистити організм людини може груповий специфічний імунітет, який утворюється при контакті з різними варіантами ковіду.