У додатку Дія запрацюють ще кілька послуг

  696

  Мінцифра надала сім нових соціальних послуг на порталі Дія.

  Мінцифра представила нові можливості порталу Дія під час Online Summit. Як заявили представники міністерства, соцпослуги щороку отримують 10 мільйонів українців. А установи, що їх надають, приймають до 18 млн заяв на рік на папері. Завдяки цифровізації соціальних послуг можна зберегти приблизно 270 млн. аркушів або 1300 тонн паперу на рік.

  “Дія вже стала інструментом щоденної комунікації між людиною та державою. Наразі команда Мінцифри зосереджена на соціальній сфері, і сьогодні надамо надважливі послуги для багатьох українців: пенсії та субсидії. Ми максимально спростили їх отримання: прибрали бюрократію, поїздки до держустанов, десятки ксерокопій та довідок. Потрібна лише дія та кілька хвилин. Наразі українці самі обирають, коли їм зручно отримувати держпослуги“, – зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Які нові послуги доступні на порталі Дія?

  Оформлення субсидій. Субсидії – друга за популярністю держпослуга після зміни місця реєстрації. Цього року їх одержують 2,7 млн ​​українців, а з держбюджету у 2021 році було виділено 104,1 млрд грн. Раніше, щоб оформити субсидію, треба було йти до ЦНАПу, заповнювати заяву, приносити купу папірців чи навіть їхати до райцентру. Наразі достатньо подати заяву на порталі Дія та підписати своїм КЕП. 30 хв на заповнення у зручний для вас час – і жодної ксерокопії документа. Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів ЖКГ триватиме автоматично, якщо в людини протягом року нічого не змінилося.

  Призначення та перерахунок пенсій. За даними ПФУ, щороку 400 тисяч українців оформлюють пенсію, а майже 900 тисяч подають заяву на її перерахунок. Тепер все це можна зробити на порталі Дія, не витрачаючи жодної хвилини в чергах. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Скоротили кількість документів, полів для заповнення та час очікування. Потрібно зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати і як на банківську картку чи у відділенні пошти. Далі заявка потрапить на розгляд до Пенсійного фонду автоматично.

  ОК-5, ОК-7, витяг з реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера. ОК-5 та ОК-7 – одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щорічно їх видають 2,8 млн. Це довідки про ваш трудовий та страховий стаж. Вони необхідні при оформленні на роботі або призначення пенсії, нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі Дія у кілька клацань. Нікуди ходити для цього не треба. Те саме стосується і витягу з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. У кілька кліків ви можете отримати всю актуальну інформацію. На порталі Дія не потрібно буде подавати додаткових папірців. Необхідна довідка сформується та надійде на вашу електронну пошту.

  Джерело: bigmir.net  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин