Вчені вперше «зазирнули» під поверхню Марса

  2542

  Апарат Insight, який працює на Марсі, вперше показав вченим, що знаходиться під поверхнею Червоної планети. Дослідження проводили за допомогою сейсмометра SEIS, повідомляє Nature Communications.

  Прилад вказав на осадовий шар, що сягає глибини близько 200 метрів. Він затиснутий між твердими породами, що виникли з лавових потоків.

  Вивчення геологічних структур може показати, як формувався Марс, як еволюціонував із часом. Вчені також планують отримати дані про геологічні процеси, що відбуваються на планеті зараз.

  Insight прибув на Марс у листопаді 2018 року. Він і раніше досліджував поверхню, але проникав на глибину трохи більше ніж 10-20 метрів. Структури на глибині від кількох десятків до сотень метрів залишалися невивченими.

  Дослідники припустили, що вік верхнього шару застиглої лави становить близько 1,7 мільярда років. Він виник у холодний, посушливий «амазонський» період історії Марса, коли зіткнень із метеоритами було порівняно небагато.

  Більш глибокому шару, мабуть, близько 3,6 мільярда років, він був створений у гесперійський період, коли на Червоній планеті було набагато більше вулканічної активності.

  Наявність осадового шару між пластами вулканічних порід говорить про період ослаблення вулканічної активності. Причому він був досить довгим, оскільки осадовим породам потрібно багато часу для формування.

  Товщина осадового шару складає 30-40 метрів. Вчені поки що не можуть точно визначити його склад.

  Такі дослідження дозволяють краще зрозуміти історію як Марса, так і Землі, оскільки вони багато в чому схожі. Вивчення надр також дозволяє визначити найбільш перспективні місця розміщення майбутніх марсіанських місій і, зрештою, станцій.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин