Австралійські вчені розробили калькулятор, який оцінює ризик зараження COVID-19

  304

  Австралійські вчені разом із коаліцією з імунізації розробили пристрій, який підраховує ризик зараження коронавірусом. Творці за його допомогою хочуть наочно показати людям потребу вакцинації, повідомляється на сайті EurekAlert!

  Калькулятор отримав назву CoRiCal. Це онлайн-сервіс, який оцінює ризик зараження COVID-19 за різних обставин. Для отримання відповіді користувачам необхідно ввести дані про себе вік, стать, статус передачі інфекції і т.д.

  Програма покаже можливість смерті, шанс розвитку атипового тромбу від вакцини AstraZeneca та інші ризики. Вони будуть порівнюватися з ймовірністю інших подій, які можуть статися в житті людини, таких як удар блискавки або виграш у лотереї.

  Поки калькулятор працює в експериментальному режимі, але розробники обіцяють оновлювати його відповідно до останніх наукових та медичних рекомендацій, включаючи оцінки ризиків, пов’язаних з вакцинами Pfizer і Moderna, захворюваннями, які раніше існували, такими як ожиріння і діабет, і тривалою хворобою COVID-19.

  Програма була створена вірусологом з Університету Квінсленду доктором Кірсті Шорт, доцентом Університету Фліндерс Джоном Літтом та терапевтом Ендрю Бердом за підтримки групи лікарів загальної практики, вчених-медиків, лікарів громадської охорони здоров’я, епідеміологів та статистиків. У майбутньому CaRiCal можна буде адаптувати до нових вакцин, нових вірусних штамів, молодих вікових груп, міжнародних ринків та інших інфекційних захворювань.

  Нагадаємо, минулого року китайські вчені створили програму, яка дозволяє оцінити ризик ускладнень при захворюванні на коронавірус. А цього літа дослідники з Канади винайшли калькулятор, що пророкує, скільки залишилося жити літній людині.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин