Синоптик попередила про холодну зиму з раннім снігом

  3737

  Незважаючи на глобальні зміни клімату та часткове зміщення зміни пір року, зими в Україні з часом не зникнуть. А погода взимку-2021-22 може відрізнятися перепадами температури повітря. Також українців чекає холодна погода в грудні, січні та лютому. Про це розповіла Вазіра Мартазінова, завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН (УкрГМІ).

  Вона заперечила висловлювання народних синоптиків, що через кілька десятків років у нас може більше не бути зим. “Це не так. Зима нікуди не дінеться. Ми не в Антарктиді живемо. Холодні зими в Україні будуть навіть в умовах глобального потепління. Зміну пір року воно не скасує», – уточнила кліматолог.

  За її словами, зиму визначає положення Землі щодо Сонця. І навіть якщо сезони можуть ставати нестійкими і змінюватися, вони все одно залишаються.

  Мартазінова підкреслила, що минула зима в Україні була морозною і сніжною. Зокрема, сильні снігопади спостерігалися в лютому, а температура повітря іноді опускалася до -20 ° С.

  Кліматолог додала, що в найближчу і в наступні зими українці теж зіткнуться з великими перепадами температур, сильними морозами.

  Також Мартазінова попередила: в середині осені слід очікувати не тільки заморозків, але й першого снігу.

  Правда, за її словами, в першій декаді жовтня температура повітря ще буде триматися в районі +15 градусів. Але потім в країну увірветься різке похолодання, яке принесе нічну температуру до +3 і денну до + 5 … + 7. Перший сніг кліматолог прогнозує в другій половині місяця. «Але це буде сніг з дощем», – уточнює експерт.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин