Генсек ООН: потепління клімату більш ніж на 1,5 градуса буде катастрофою

  37

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що потепління світового клімату більш ніж на 1,5 градуса Цельсія обернеться катастрофою.

  «Світ рухається до катастрофи – потепління на 2,7 градуса замість 1,5 градуса, як всі раніше домовилися обмежити. Наука каже, що будь-яке потепління вище 1,5 градуса стане катастрофою. Для того, щоб обмежити підвищення температури на 1,5 градуса, нам необхідно на 45% скоротити викиди до 2030 року, тоді вийде досягти вуглецевої нейтральності до середини сторіччя», – сказав він.

  Гутерріш наголосив, що замість цього країни рухаються до збільшення до 2030 року викидів парникових газів на 16%.

  Раніше вчені назвали фактор, з якого почнуться незворотні зміни клімату. Йдеться про танення льодовиків в Гренландії та Антарктиді, які спричинять ланцюг глобальних подій. Танення льодів стане причиною охолодження теплих атлантичних течій, це призведе до зменшення кількості опадів в тропічному поясі, що своєю чергою перетворить ліси Амазонії в савану.

  До цього генсек ООН Антоніу Гутерріш заявляв, що 2020 рік став «безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів». Концентрація вуглекислого газу досягла нового максимального рівня, збільшившись на 148%.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин