Пилова буря з Африки — де вона зараз і коли буде в Україні

  97987

  Гігантська пилова буря, яка насувається на Європу з Африки, може зачепити частину областей України. Завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла, які регіони зачепить липнева пилова буря.

  У Сахарі знову утворилася пилова буря, але вона Україну майже не зачіпає, тільки краєм. Може захопити західні та трохи північні області, — цитує кліматолога «Укрінформ».

  Балабух додала, що жодних негативних наслідків від цієї пилової бурі українцям не варто очікувати, оскільки концентрація пилу в повітрі буде дуже незначною.

  Окрім цього, за словами експерта, в Україні впродовж останніх тижнів спостерігається антициклональна спекотна погода, але найближчим часом пройдуть дощі, які частково «вимиють» пил з атмосфери.

  Нагадаємо, пилова хмара з Африки рухається в Україну з Центру Європи, котрий нині охоплено потужним циклоном. Цей циклон засмоктує пил з Лівійської пустелі й формує хмару, яка йде повз Грецію, сусідів України — Румунію і Польщу, й сягає Литви.

  Раніше у червні впродовж кількох днів над лівобережною частиною України було зафіксовано пилову бурю «Астраханський суховій». Явище зачепило Київ і стало причиною підвищених показників пилу.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин