Представлена ​​ігрова консоль Steam Deck на платформі AMD і з 7-дюймовим екраном

  115

  Вона отримала 16 ГБ оперативної пам’яті та SSD об’ємом 512 ГБ.

  Те, про що давно говорили чутки, сталося: Valve представила компактну ігрову консоль, яка буде конкурувати з Nintendo Switch. Цікаво, що анонс Steam Deck відбувся всього через десять днів після того, як Nintendo представила Switch OLED.

  Як і більшість сучасних ігрових консолей, Steam Deck побудована на платформі AMD – в основі апаратної платформи лежить 7-нанометровий APU (ймовірно, сімейства Van Gogh) з чотирма обчислювальними ядрами Zen 2 і вісьмома виконавчими блоками RDNA 2 (512 потокових процесорів). CPU підтримує багатопотоковість і працює на частоті 2,4-3,5 ГГц, частота графічного процесора – 1,0-1,6 ГГц (продуктивність – 1,6 TFLOPs). TDP APU становить 4-15 Вт.

  Попри те, що у APU всього 8 виконавчих блоків, він повинен працювати досить швидко за рахунок сучасної мікроархітектури RDNA 2 і використання швидкої пам’яті LPDDR5 об’ємом 16 ГБ. Підсистема зберігання даних Steam Deck виконана цікаво. Системний накопичувач – це досить повільний модуль eMMC об’ємом 64 ГБ з інтерфейсом PCIe Gen 2 x1. Він доповнений досить швидким SSD NVMe з інтерфейсом PCIe 3.0 об’ємом 256 або 512 ГБ. Також приставка отримала підтримку «високошвидкісних» карт microSD.

  Екран – явно не найсильніша сторона Steam Deck. Консоль отримала 7-дюймову сенсорну РК-панель роздільною здатністю 1280х800 пікселів з кадровою частотою 60 Гц і яскравістю 400 кд/кв.м.

  З інших характеристик Steam Deck – два мікрофони та стереодинаміки, порт USB-C, акумулятор ємністю 40 Вт·год (автономність становить 2-8 годин) і підтримка зарядки потужністю 45 Вт. Консоль працює на SteamOS 3.0 і підтримує всі ігри з каталогу Steam. Також вона має режим роботи ПК – при підключенні до монітора через DisplayPort.

  Вартість базової версії (тільки з модулем eMMC об’ємом 64 ГБ) – 400 доларів, топової (з eMMC і SSD об’ємом 512 ГБ) – 650 доларів. Попередні замовлення вже приймаються, а реальні продажі стартують в грудні.


  • не пропусти

  • магазин