Вчені попереджають, що соціальні мережі можуть стати загрозою для цивілізації

  2557

  Згідно з новим дослідженням, соціальні мережі можуть становити загрозу для людської цивілізації.

  Цілих 17 дослідників, що спеціалізуються в різних областях, від науки про клімат до філософії, стверджують, що вчені повинні ставитися до вивчення широкомасштабного впливу технологій на суспільство як до «кризової дисципліни». Їх висновки опубліковані в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

  «У людей інформаційні потоки спочатку формувалися природним відбором, але все більше структуруються новими комунікаційними технологіями», – йдеться в статті.

  У дослідженні говориться, що великі соціальні мережі в цей час передають величезну кількість інформації з блискавичною швидкістю. Серед цієї інформації багато відвертої брехні і фейкових новин.

  «Цифрова епоха і зростання соціальних мереж прискорили зміни в наших соціальних системах з погано вивченими функціональними наслідками. Ця прогалина в наших знаннях є головний виклик науковому прогресу, демократії і діям щодо подолання глобальних криз », – пишуть дослідники.

  У статті вчені наводять велику кількість прикладів областей, в яких, за їхніми словами, соціальні мережі порушили потік достовірної інформації про здоров’я, кліматі і багатьох інших актуальних темах. Однак дослідники відзначають: хоча Інтернет може бути жахливою силою, він також може бути силою добра.

  «Демократизація інформації мала глибокі наслідки, особливо для маргіналізованих, недостатньо представлених співтовариств. Це дає їм можливість об’єднуватися онлайн, мати платформу і мати право голосу. І це прекрасно. Водночас у нас є такі речі, як геноцид мусульман рохінджа і повстання у Капітолію », – пояснюють дослідники.

  Джерело


  • не пропусти

  • магазин