Вчені знайшли рідкісні «гени стрункості»

  831

  Деякі люди насилу скидають пару кілограмів, а для інших худоба природна. Тепер вчені знають принаймні одну причину такого явища. Дослідники виявили рідкісні варіанти генів, які захищають своїх носіїв від зайвої ваги, повідомляється в журналі Science.

  Генетики зазвичай шукають мутації, які викликають хвороби, але люди також можуть бути власниками генів, які відповідають за гарне здоров’я. Генетика в чималому ступені відповідає за розвиток ожиріння у людей, відзначають дослідники. Раніше були виявлені гени, які роблять людину більш схильною до надмірної ваги.

  У новому дослідженні вчені секвенували геноми понад 640 тисяч осіб, вивчили мутації, пов’язані з низьким або високим індексом маси тіла (ІМТ). П’ять подібних генів кодують трансмембранні білки – рецептори, пов’язані з G-білком. Вчені встановили, що всі п’ять генів експресуються в гіпоталамусі, який відповідає в тому числі за почуття голоду і обмін речовин.

  Один з генів GPR75 має найбільший вплив на ІМТ. На доказ вчені створили генетично модифікованих мишей, позбавлених робочої копії цього гена. На дієті з високим вмістом жирів гризуни набирали на 44% менше ваги. Так і люди, у яких цей ген «відключений», важать в середньому на 5,3 кілограма менше.

  Відзначається, що тільки одна людина з трьох тисяч несе в собі варіанти GPR75, які інактивують цей ген. Однак вчені сподіваються знайти препарати, які будуть здатні відключати цей ген, щоб запропонувати нові можливості лікування ожиріння.

  Раніше психологи і фахівці з харчування розповіли в інтерв’ю «МИР 24», що надмірне споживання їжі часто є реакцією організму на стрес або втому, а також що робити, щоб не переїдати зайвих вуглеводів, солодощів і фастфуду.


  • не пропусти

  • магазин