ООН зареєструвала новий рекорд спеки для Антарктиди

  499

  Організація Об’єднаних Націй офіційно визнала новий температурний рекорд в Антарктиді: +18,3 градуса Цельсія. Це значення було зареєстровано на дослідницькій станції Есперанса на Антарктичному півострові 6 лютого 2020 року, повідомляє Phys.org.

  Антарктичний півострів входить в число регіонів з найшвидшим потеплінням на планеті. За останні 50 років він нагрівся на три градуси Цельсія.

  Новий температурний рекорд відповідає змінам клімату, які можна спостерігати на всій Землі. Попередній рекорд для Антарктичного континенту становив +17,5 градуса. Він був досягнутий 24 березня 2015 року.

  Рекорд для всього Антарктичного регіону (область на південь від 60 градуса широти): + 19,8 градуса. Він був досягнуть 30 січня 1982 на острові Тони.

  Експерти, перевіряючи інформацію про новий абсолютний максимум, вивчили погодну ситуацію на півострові в той час. Вони виявили, що велика система високого тиску створила спадні вітри, які привели до локального потепління на поверхні. Такі умови сприяють досягненню рекордних температур.

  Відзначимо, що найнижча температура, коли-небудь зафіксована на Землі, склала мінус 89,2 градуса Цельсія. Вона була зафіксована на станції Схід в Антарктиді 21 липня 1983 року. Середньорічна температура в Антарктиді коливається приблизно від мінус 10 градусів Цельсія на узбережжі до мінус 60 градусів в найвищих частинах внутрішніх районів.


  • не пропусти

  • магазин