НАСА навчить астронавтів прати одяг в космосі

  185

  НАСА об’єдналося з великим виробником прального порошку, щоб розробити методи прання одягу в космосі. Про це повідомляє The Associated Press.

  Зараз астронавти на Міжнародній космічній станції (МКС) носять білизну і одяг до тих пір, поки речі не прийдуть в непридатність через бруд і неприємного запаху, а потім викидають. НАСА ж має намір навчити їх доглядати за одягом. Спільно з великим виробником порошку агентство розраховує знайти метод чистки одягу в космосі, щоб його можна було використовувати повторно протягом декількох місяців або навіть років, як на Землі.

  Так, вже в кінці цього року НАСА планує відправити на МКС кілька наборів із засобами для прання. З грудня 2021 року вчені будуть спостерігати, як ферменти і інші інгредієнти реагують на шість місяців невагомості. Потім, в травні 2022 року, астронавтам доставлять засоби для видалення плям і серветки.

  Водночас компанія-виробник розробляє комбіновану прально-сушильну машину, яка могла б працювати на Місяці або на Марсі, використовуючи мінімальну кількість води та миючого засобу. Така машина також може виявитися корисною в посушливих регіонах Землі.


  • не пропусти

  • магазин