Китайські космонавти вперше проведуть три місяці на своїй станції

  352

  Китайські космонавти вперше проведуть три місяці на власній орбітальної станції. Вчора з майданчика, розташованого на кордоні провінції Ганьсу і автономного району Внутрішня Монголія, стартував корабель «Шеньчжоу-12». Це перший пілотований запуск з території Китаю за останні п’ять років.

  Старт ракети-носія «Чанчжен» – в перекладі «Великий похід» – дійсно велика подія для китайського народу. З 2016 року китайські космонавти не літали в космос.

  Космічна програма КНР почалася в далекому 1956 році. Але пілотовані польоти стали розробляти з середини 90-х.

  Екіпаж корабля «Шеньчжоу-12»: Чи не Хайш, Лю Бомін і Тан Хунбо. Саме їм належить протягом трьох місяців будувати будинок на орбіті. Вірніше обживати «Небесний палац» – базовий модуль китайської космічної станції «Тяньхе». Це найбільший космічний апарат, побудований в Китаї. Довжина – 16 метрів, діаметр – чотири.

  «Тримісячне перебування на орбіті – вперше такий тривалий космічний політ. Це вимагає від екіпажу хорошої підготовки. Адже їм доведеться знаходиться в обмеженому просторі, справлятися з шумом і вібрацією. Звикати до невагомості. І виконувати складні завдання», – уточнює головний конструктор китайської центру досліджень і підготовки космонавтів Хуан Вейфень.

  Термін служби «Небесного палацу» розрахований мінімум на десять років. Після завершення роботи МКС в 2024 році саме китайська модульна станція буде єдиним міжнародним космічним будинком для космонавтів з Землі. КНР ще кілька років тому запросила всіх членів ООН для спільної роботи на орбіті.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин