Шведські вчені зафіксували новий рекорд швидкості польоту птахів

  1546

  Шведські вчені з Лундського університету за допомогою геолокації зафіксували новий рекорд швидкості переміщення стрижів по планеті. Своє дослідження вони опублікували в науковому журналі iScience.

  Біологи вибрали даний вид птахів не випадково – стрижі є одними з найбільш швидко переміщаються птахів в природі. Раніше вчені вважали, що стрижі можуть долати до 500 кілометрів на день, проте ця цифра виявилася занадто заниженою.

  Вчені простежили за переміщенням стрижів і з’ясували, що в середньому птиці переміщаються на 570 кілометрів в день, а рекордсменом став стриж, що пролітав близько 830 кілометрів на день дев’ять днів поспіль.

  Відзначається, що середня швидкість польоту стрижів становить 10 метрів в секунду, що не є рекордом серед птахів на короткій дистанції. Однак ці птахи знаходяться в польоті приблизно 10 місяців в році, не запасаються їжею, що зменшує їх масу тіла, а також використовують в своїх подорожах попутний вітер, який збільшує їх швидкість до 20%.

  Дослідникам поки неясно, як птиці визначають, що їм під час міграції буде допомагати попутний вітер. Вчені припускають, що птахи вміють орієнтуватися по атмосферному тиску.

  Раніше стало відомо, що на острові Борнео вперше за більш ніж 120 років була помічена тропічна сова.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин